99,7% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam27991Nie polecam77

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (FedEX) już od 80,00 zł.
Filtruj
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

KROPLE Witamina D3 2000 IU 30ml

KROPLE Witamina D3 2000 IU 30ml
KROPLE Witamina D3 2000 IU 30ml

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 48 godzin

Cena: 22,99 zł
szt.

Istnieją pewne dowody na to, że witamina D może odgrywać rolę w zapobieganiu niektórym chorobom, takim jak choroby autoimmunologiczne i cywilizacyjne, a także niektóre choroby nowotworowe. Nie ma jednak jednoznacznych dowodów na to, że niedobór witaminy D wpływa na rozwój i przebieg tych chorób. Jednym ze sposobów na zwiększenie spożycia witaminy D jest spożywanie oleju z pestek dyni. Pestki dyni są dobrym źródłem witaminy E, magnezu, cynku i kwasów tłuszczowych. Olej z pestek dyni jest również dobrym źródłem witaminy D. Tak więc, jeśli szukasz sposobu na zwiększenie spożycia witaminy D, rozważ dodanie oleju z pestek dyni do swojej diety.

Do osób zagrożonych niedoborem witaminy D należą osoby z zaburzeniami trawienia i wchłaniania, zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforanowej oraz osoby długotrwale leczące się sterydami.

Niedobór witaminy D jest jedną z najczęstszych przyczyn jej niedoboru, ze względu na niskie spożycie i minimalną ekspozycję na światło słoneczne. Oprócz wymienionych jednostek chorobowych, przyczyną niedoboru witaminy D mogą być rzadkie zaburzenia wchłaniania oraz anomalie zaburzające tworzenie biologicznie aktywnych metabolitów tej witaminy.

Nadmiar witaminy D i jej przedawkowanie

Zatrucie witaminą D, znane również jako hiperwitaminoza lub toksyczność witaminy D, jest praktycznie niespotykane u osób zdrowych, stosujących się do zalecanych dawek. Do tej pory nie odnotowano żadnego przypadku wśród zdrowych osób przyjmujących odpowiednią suplementację zgodnie z zaleceniami. Hiperwitaminoza może wystąpić u osób z nadwrażliwością na witaminę D oraz u osób z zaburzeniami funkcji genów biorących udział w metabolizmie witaminy D.

Fortyfikacja witaminą D jest definiowana jako dodanie witaminy D do produktu, aby spełniał on międzynarodowe standardy i/lub specyficzne wymagania. Poziom witaminy D może być nadmiernie wysoki, gdy wystawiony jest na zbyt dużą ekspozycję na światło słoneczne, zgodnie z tym artykułem, ale mimo to jest przydatny. Suplementy z witaminą D3 są bezpieczne i zawsze pomocne, dlatego nie ma powodów do obaw o nadużywanie lamp słonecznych z tymi produktami.

Witamina D dla dzieci

U zdrowej młodzieży (1-10 lat), która przebywa na słońcu z nieosłoniętymi przedramionami i podudziami przez co najmniej 15 minut w godzinach 10.00-15.00 bez stosowania filtrów przeciwsłonecznych, suplementacja witaminą D nie jest wymagana, choć jest wskazana i bezpieczna.

Zalecane spożycie witaminy D zostało ustalone na podstawie badania dotyczącego sposobów leczenia i zapobiegania.

Wcześniej dyskutowaliśmy o tym, że niedobór witaminy D stanowi ryzyko dla osób o jasnej karnacji, które są niewystarczająco wystawione na działanie promieni słonecznych. W tym badaniu naukowcy obserwowali 628 osób w wieku 20 i 30 lat przez trzy lata. Dowiedzieli się, że osoby, które nie stosowały ochrony przeciwsłonecznej lub przyjmowały suplementy witaminy D, miały o 81 procent mniejsze szanse na rozwój cukrzycy typu 2 niż osoby, które stosowały obie strategie.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl